HOME

Додавання малюнків в документ

У цьому уроці ви взнаєте, як вставляти готові малюнки в документ і як створювати свої власні малюнки

Додавання графічного образу

Графічний образ — це малюнок, який зберігається на диску в графічному файлі. Word може використовувати графічні файли, створені різними додатками, включаючи PC Paintbrush (додаток Windows для створення малюнків), Lotus 1-2-3, Micrografx Designer і AutoCAD. До того ж при установці Word завантажується невелика бібліотека малюнків, які ви можете вставляти в свої документи. На мал. 24. 1 показаний документ з одним з таких малюнків.


Мал. 24. 1. Документ з малюнком

Щоб додати малюнок в документ Word, виконайте наступні дії.

1. Встановіть курсор туди, куди хочете помістити малюнок.

2. Виберіть команду Вставка -> Малюнок -> З файлу. З'явиться діалогове вікно Додати малюнок (мал. 24. 2).

3. Якщо необхідно, із списку Тека, що розкривається, виберіть теку з потрібним малюнком.

4. Велика область у середині діалогового вікна звичайно показує всі файли, що містяться у виділеній теці. Для того, щоб обмежитися прогляданням тільки графічних файлів, із списку Тип файлу виберіть потрібний.

5. У текстовому полі Ім'я файлу введіть ім'я файлу, в якому міститься малюнок, або клацніть на імені файлу в списку.

6. Для того, щоб проглянути вибраний малюнок, клацніть на кнопці Перегляд.

7. Виберіть одну з наступних можливостей.

• Встановіть прапорець Пов'язати з файлом, якщо хочете, щоб малюнок в документі мінявся при зміні графічного файлу на диску.

• Якщо ви встановили прапорець Пов'язати з файлом, можете встановити прапорець Зберігати в документі для зберігання копії малюнка з документом. Хоча це збільшує розмір файлу документа, але дозволяє виводити малюнок навіть тоді, коли початковий файл вже недоступний.

• Встановіть прапорець Поверх тексту, щоб стало можливим помістити малюнок поверх тексту або за текстом і іншими об'єктами. Інакше малюнок з'явиться поряд з текстом.

8. Клацніть на кнопці ОК. Малюнок вставлений у ваш документ.


Мал. 24. 2. Діалогове вікно Додати малюнок

Додавання картинки

Картинки — це особлива категорія малюнків, що містять маленькі прості зображення, які можна використовувати для поліпшення виду документів. У Word є широка підбірка картинок, яку ви можете вільно використовувати. Ось що потрібно зробити, щоб вставити картинку в документ.

1. Встановіть курсор в те місце документа, куди ви збираєтеся помістити картинку.

2. Виберіть команду Вставка -> Малюнок -> Картинки, щоб відкритий. діалогове вікно Microsoft Clip Gallery (мал. 24. 3).

3. У лівому полі виберіть потрібну категорію картинок. Або ж клацніть на рядку (Всі розділи) для проглядання всіх картинок.

4. Прокручуйте список картинок до тих пір, поки не знайдете потрібну, потім клацніть на ній мишею, щоб виділити її.

5. Клацніть на кнопці Вставити для додавання картинки в документ.Висновок графіки

У документі, що містить малюнки, не можна переміщатися так же швидко, як в документі без графіки. Працюючи з текстом документа в режимі розмітки сторінки або в режимі структури, де вам необов'язково бачити малюнки, можете значно прискорити роботу, якщо замість малюнків у вікні знаходитимуться порожні прямокутники, звані мітками-заповнювачами. (У звичному режимі і в режимі електронного документа малюнки ховаються автоматично.) Якщо, крім того, ви встановили прапорець Пов'язати з файлом при вставці малюнка, Word вставить код поля в документ. На екрані буде відображений цей код замість малюнка.


От як управляти висновком графіки.

1. Виберіть команду Сервіс -> Параметри, щоб відкрити діалогове вікно Параметри.

2. Якщо потрібно, клацніть на вкладці Вигляд для доступу до її параметрів.

3. У області Показувати встановіть або зніміть прапорці Порожні рамки малюнків і Коди полів.

4. Клацніть на кнопці ОК.

При цьому на екрані з'являться рамки малюнків або коди полів, але це не вплине на роздрук, в якому завжди будуть малюнки.


Зміна розмірів малюнка

Перш ніж працювати з малюнком в документі, слід виділити його. Є два способи зробити це.

• Клацнути на малюнку мишею.

• Виділити малюнок за допомогою клавіатури, встановивши курсор зліва від нього і натиснувши клавіші <Shift+ -».

Навколо виділеної картинки з'являться вісім маленьких чорних квадратів, які називаються маркерами розмірів (мал. 24. 4).


Ви можете змінити розміри малюнка в документі. До того ж ви можете розрізати картинку, приховуючи ті її частини, які ви не хочете виводити на екран. Для того що б змінити розміри або розрізати картинку зробіть наступне

1. Виділіть її.

2 Встановите покажчик миші на одному з маркерів розмірів. Покажчик прийме вид двонаправленої стрілки.

3 Виконаєте що-небудь або все з вищепереліченого, залежно від того, що ви хочете одержати.

Для зміни розмірів натисніть ліву кнопку миші і перетягуйте маркер розміру до тих пір, поки вид картинки не задовольнить вас. Ви можете як збільшувати, так і зменшувати малюнки.

4. Відпустіть кнопку миші.

Видалення, переміщення і копіювання графіки

Щоб видалити картинку, виділіть її і натисніть клавішу <Delete>. Для переміщення або копіювання картинки зробіть наступне.

1. Виділіть картинку.

2. Для копіювання натисніть <Ctrl+C> або виберіть команду Правка -> Копіювати, або клацніть на кнопці Копіювати стандартній панелі інструментів. Для того, щоб перемістити малюнок, натисніть клавіші <Ctrl+ X> або виберіть Правка -> Вирізувати, або клацніть на кнопці Вирізувати стандартній панелі інструментів.

3. Встановіть курсор там, де ви хочете помістити картинку.

4. Натисніть клавіші <Ctrl+ V> або виберіть команду Правка -> Вставити, або клацніть на кнопці Вставити стандартній панелі інструментів.


Як створювати малюнки в документі

Окрім стандартного набору картинок, які можна вставити в документ, Word дозволяє вам створювати власні малюнки. Засоби для їх створення дають можливість навіть людині без художніх здібностей прикрашати свої документи відмінними ілюстраціями. Щоб почати малювати, потрібно вивести на екран панель інструментів Малювання (мал. 24. 5). Виберіть команду Вид -> Панелі інструментів -> Малювання.


Мал. 24. 5. Панель інструментів Малювання

Процес створення малюнка складається з трьох основних дій. Отже, ви можете.

• Вставляти мальовані об'єкти (лінії, стрілки, фігури і написи) в документ. Більшість мальованих об'єктів Word називається автофігурами. 

• Пересувати мальовані об'єкти по документу, змінювати їх розміри і пропорції.

• Змінювати мальовані об'єкти. Наприклад, можна міняти товщину лінії, колір тексту, тип покажчика стрілки.

На панелі інструментів Малювання представлені кнопки для висновку найпоширеніших графічних об'єктів: ліній, стрілок, просторових об'єктів і т.п. складніші об'єкти можна побудувати за допомогою меню або діалогових вікон, пов'язаних з панеллю інструментів Малювання. Прийоми малювання, що найчастіше використовуються, описані нижче.

• Для того, щоб намалювати об'єкт, клацніть мишею на його кнопці на панелі інструментів Малювання або клацніть на кнопці автофігури і виберіть потрібну. Потім клацніть де-небудь в документі для вставки об'єкту. Утримуйте натиснутою клавішу <Shift>, щоб висота і ширина вибраного об'єкту вийшли рівними (наприклад, квадрат замість прямокутника і круг замість овалу).

• Для виділення тільки що намальованого об'єкту просто клацніть на ньому. Навколо нього з'являться маркери розмірів. Для того, щоб виділити декілька об'єктів, утримуйте натиснутою клавішу <Shift>, клацаючи на них. Натисніть клавішу <Delete> для видалення виділених об'єктів.

• Для того, щоб перетягнути виділений мальований об'єкт, встановіть на нього покажчик миші (але тільки не на маркер розміру!) і перетягуйте, куди хочете.

• Для зміни пропорцій або розмірів об'єкту встановіть покажчик миші на один з його маркерів розмірів і перетягуйте його, поки не досягнете бажаного результату.

• Для зміни кольору ліній об'єкту клацніть на кнопці Колір лінії на панелі інструментів Малювання і виберіть колір.

• Для того, щоб змінити колір заливки об'єкту, клацніть на кнопці Колір заливки на панелі інструментів Малювання і виберіть потрібний колір.

• Для зміни товщини або стилю ліній об'єкту виділіть об'єкт, а потім клацніть на кнопці Тип лінії або Тип штриха відповідно.

• Для додавання напису клацніть на кнопці Напис. Потім клацніть в тому місці документа, де ви хочете розташувати напис, введіть текст в текстовому вікні, після закінчення цього — клацніть мишею де-небудь в документі за межами текстового вікна.

Можливості Word по створенню малюнків набагато ширше описаних тут. Експериментуйте — і ви дізнаєтеся про них все.

У цьому уроці ви взнали, як вставити в документ малюнки і картинки. У наступному уроці ви навчитеся працювати з декількома документами одночасно.